מאמרים

רגשות במרחב

מאמר המתאר את העבודה עם הכלי עין יד עין . הוא חושף בהרחבה את העבודה עם קבוצת התרגילים 'רגשות במרחב' ומדגים את ההתיחסות של שיטת אלטשולר לתראפיה באמנות. ( מתוך הספר לחיות את היסוד החי )

 

טראומה ופוסט טראומה- התנתקותו של היסוד החי

מאמר המתאר את גישתה המיוחדת של שיטת אלטשולר לחוויה הפוסט טראומתית. ( מתוך הספר לחיות את היסוד החי ).

 

סיפור אישי - העץ הנדיב

עבודה עם ילד שסבל מטראומה הריונית (טרום לידתית) וטראומות נלוות . מממחיש היטב את דרך העבודה עם ילדים בשיטת אלטשולר ומדגים את השימוש בכלי בטבע ועם הטבע .

 

טבע שינוי וממשות

מאמר זה מציג את תפיסת הטבע כמורה הגדול מכולם לעקרון הממשות ע"פ שיטת אלטשולר. ממשות המאפשרת שינוי. המאמר מציג את גישתה המיוחדת של השיטה לטבע-תראפיה. המחשה מעשית ולימודית לנאמר במאמר ניתן למצוא במאמר העץ הנדיב .

 

שלבי ההתרחבות של היסוד החי

תאור סכמתי של שלבי ההתרחבות של היסוד החי ותאור חלק קטן מהקשיים הטמונים במעצור בשלב כלשהוא בהתרחבות הזו .

 

עיקביות התמדה ומשמעת

המאמר דן בהבדלים בין עקביות פנימית לעקביות חיצונית והקשר שלהם להתמדה ומשמעת .

טיפול בטראומה מתי לפנות לעזרה?

החיים של האדם רצופים חוויות קשות. החוויות הקשות המטלטלות את האדם ומזעזעות אותו נקראות טראומות. האם ההתמודדות עם החוויות המטלטלות מחייבת טיפול בטראומה? האם אדם יכול לעשות לעצמו טיפול בטראומה האם הוא צריך לפנות לעזרה כדי לבצע טיפול בטראומה? אם כן למי לפנות ? ובעיקר מתי לפנות? במאמר זה אנסה לתת תשובה לשאלה טיפול בטראומה - מתי רצוי לבקש את עזרתו של מטפל?

טיפול בטראומה 5 טיפים לטיפול עצמי

טיפול בטראומה - ישנם מספר דרכים. ישנם שיטות טיפול בטראומה קונבנציונליות השייכות לעולם הפסיכולוגיה ולענף הפסיכיאטריה וישנם שיטות טיפול בטראומה אלטרנטיביות בינהן ניתן למנות: רפואה סינית, שיטת אלטשולר, NLP, ביופידבק ועוד. וישנה דרך נוספת ואולי העתיקה והמקובלת מכולן והיא הדרך של טיפול עצמי. במאמר זה אגיש 5 טיפים לאילו שבוחרים בטיפול העצמי.

טיפול בטראומה- פעילויות להרחבת השקט הפנימי

המאמר מיועד לאנשים שעברו חוויות טראומטיות שזעזעו את חייהם, שעוברים או עברו טיפול בטראומה וגם לאלה שטרם הבשילו לטפל בעצמם, ומחפשים מספר כללי אצבע להתנהגות כדי להגן על עצמם ולצמצם את החרדות שלהם הדיכאון והכעס. כללי אצבע אלה אינם מחליפים טיפול בטראומה.

טיפול בפוסט טראומה - PTSD

מהי פוסט טראומה – PTSD ?

פוסט טראומה - Ptsd - על פי שיטת אלטשולר הוא מצב בו האדם אינו מתאושש באופן טבעי מהאירוע הטראומטי או מהאירועים הטראומטיים לאחר פרק זמן סביר, ומתחיל לפתח סימפטומים פוסט טראומטיים המשבשים את חיו. אם כן טראומה הוא האירוע הקשה בו מתנסה האדם התסמונת הפוסט טראומטית היא התגובה הנפשית לאירוע זה המשבש את מהלך חיו של האדם ברמות שונות.לפוסט טרומה שמות נוספים כגון פסיכוטראומה, הפרעה פוסט טראומטית, או טראומה נפשית .